Rhoss Chiller Soğutma Sistemi Arıza Kodları

Yazar: SGB
sedit-2

Rhoss Su Soğutma Grubu cihazında arıza durumlarında kodlara bakılması gerekmektedir. Arızanın saptanmasından sonra verim kaybı yaşamamak için iletim teknik’e haber vermek mantıklı olacaktır. Kodların önemli olması nedeniyle bu yazımızda Rhoss Su Soğutma Grubu arıza kodları sayesinde hem kullanıcıların hem de servislerin işi kolaylaşmaktadır.  Rhoss Su Soğutma Grubu arıza kodları genelde kullanılan panele göre değişiklik göstermektedir. Ancak belirli problemlerin çözümleri için oldukça önemlidir.

Bilindiği üzere Su Soğutma Grubu cihazları; kondenser ünitelerinin yapısına göre “hava soğutmalı” ve “su soğutmalı” olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Hava soğutmalı Su Soğutma Grubu cihazları; bakır boru alüminyum kanattan imal edilmiş kondenser ünitelerinde, yüksek sıcaklığa sahip soğutucu gazın ısısını, ortam havası vasıtasıyla düşürürken, su soğutmalı Su Soğutma Grubu cihazlarında bu görev shell&tube yapıda ki eşanjörler vasıtası ile yerine getirilmektedir. Her iki Su Soğutma Grubu tipi de oldukça sık kullanım alanına sahip olmakla birlikte, kullanılacak bölgenin ve yapılacak işin özelliklerine göre tercih edilme durumları değişmektedir. Her iki Su Soğutma Grubu grubunun da markalarına göre değişmektedir. Sorunun saptanması ve rhoss Su Soğutma Grubu arıza kodu bilinmesi neredeyse sorunun yarısını çözmek demektir.

Rhoss Su Soğutma Grubu Servisi Çağırmadan Önce Yapmanız Gerekenler

Bir arıza durumunda iletim teknik’i çağırmadan önce sorunun kaynağından emin olmalısınız. Bu noktada daha hızlı hareket edebilirsiniz. Bunun için rhoss soğutma arıza kodları konusuna hakim olmanız sizin için bir fayda sağlayabilir. Ardından servisi çağırmanız en doğrusu olacaktır. Sistemin elektrikle ilişkisini kesmeniz eğer size bir zararı dokunmayacaksa mantıklı olabilecektir. Ancak bu her durumda farklılık gösterir. Bazı durumlarda işe yaramayabilir. Örneğin sistemde normalde başka bir gürültü mevcut ise ve rhoss arıza kodları konusunda temkinli davranılmalıdır. Rhoss Su Soğutma Grubu arıza tamir ile iletişime geçerek, rhoss Su Soğutma Grubu soğutma sistemi arıza kodları konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Arıza Kodları ve Akıllı Çözümler

Rhoss Su Soğutma Grubu modellerinde panele göre farklı arıza kodları mevcuttur bunlardan bazıları şunlardır:

  • Code .1: Giriş su sensörü arızası
  • Code .2: Çışık su sensörü arızası
  • Code .3: konsender giriş su arızası
  • code .4: konserder çıkış su arızası
  • code .5: heat recovery sensör arızas A
  • code .6: heat recovery sensör arızası B
  • code .7: emiş gaz sensör arızası A
  • code .8: emiş gaz sensör arızası B
  • code .9: s motor sensör arızaso A1
  • code .10: s motor sensör arzıası A2